نسل جدید سوئیچ‌های شبکه برای محاسبات نسل بعدی

نسل جدید سوئیچ‌های شبکه برای محاسبات نسل بعدی عرضه شده است. این نوع از سوئیچ ها به شرکت های پشتیبانی شبکه در مدیریت بهتر کسب و کارهای فناوری محور کمک می کنند. Arista محصولات جدیدی را با هدف پشتیبانی از محاسبات نسل بعدی عرضه می کند. سوئیچ‌های جدید، مانند محصولات نسل گذشته، سیستم عامل EOS شرکت را اجرا می‌کنند و از مجموعه ویژگی‌های ثابتی اطمینان می‌دهند که توسعه شبکه خود را برای سازمان‌ها آسان‌تر می‌کند.

عرضه سوئیچ های محبوب شبکه

این هفته، فروشنده شبکه با کارایی بالا Arista از گسترش سوئیچ های محبوب 7050X4 و 7060X5 خود خبر داد. اولی در محیط های سازمانی به کار گرفته شده است، در حالی که دومی معمولاً در ستون فقرات hyperscale یافت می شود. هر دو مجموعه محصولات برای پشتیبانی از انتقال در بخش های مربوطه خود طراحی شده اند زیرا به دنبال افزایش سرعت برای پشتیبانی از محاسبات نسل بعدی هستند. آریستا محصولاتی را برای رفع نیازهای منحصر به فرد هر بازار ساخته است. روند “سرعت بیشتر” مطمئناً برای هر دو بازار مشترک است، اما نحوه استفاده از شبکه ها متفاوت است، بنابراین خطوط تولید مجزا هستند.

سوئیچ های جدید برای تکامل شبکه

تکامل شبکه Hyperscaler با مقیاس‌بندی خوشه‌های AI/ML، اتصال بین ابری و یکپارچه‌سازی محاسباتی هدایت می‌شود. شرکت‌ها به دنبال استقرار ابرهای در مقیاس بزرگ‌تر، از جمله ابرهای خصوصی و ابتکارات AI/ML هستند، نه در مقیاس ابر مقیاس‌کننده‌ها، اما مطمئناً اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. این باعث ارتقای شبکه در مقیاس گسترده می شود که در آن شرکت ها از 1/10/25G به 50/100G تغییر می کنند و ابرهای ابر مقیاس از 50/100G به 100/200/400G تغییر می کنند و محصولات جدید Arista نیازهای هر یک از این بازارها

با نگاهی به جزئیات محصولات، سوئیچ های جدید 7050X4 بر اساس سیلیکون Trident4 Broadcom ساخته شده اند. محصولات جدید از رابط‌های فرم فاکتور کوچک قابل اتصال (SFP) استاندارد صنعتی استفاده می‌کنند و با 100G SFP-DD و DSFP جدید برای پشتیبانی از چهار سرعت و QSFP-DD برای سرعت‌های 40G تا 400G، آنها را به سطح جدیدی می‌برند.

سیستم‌های جدید 7060X5

سیستم‌های جدید 7060X5 مبتنی بر تراشه‌های Tomahawk4 Broadcom هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که محصولات چند منظوره برگ و ستون فقرات هستند که می‌توانند 800G با چگالی بالا را پشتیبانی کنند. این به طور ایده‌آل برای برآورده کردن نیازهای ذخیره‌سازی پیشرفته و الزامات HPC و همچنین نسل‌های آینده اتصال سرور با استفاده از رابط‌های استاندارد صنعتی QSFP و OSFP مناسب است. استفاده از این اپتیک ها مشتریان را قادر می سازد تا بدون نیاز به ارتقاء کارخانه فیبر خود به سوی سوئیچ های جدید تکامل یابند.

عرضه محصولات جدید شبکه

این جدیدترین محصولات Arista به تاریخ طولانی خود در عرضه محصولات جدید که از آخرین سیلیکون سازگار با محصولات موجود استفاده می کنند، ادامه می دهد. این به مشتریان یک عنصر محافظت از سرمایه گذاری می دهد زیرا آنها اغلب می توانند محصول موجود را در سایر بخش های شبکه مجدداً مستقر کنند. همچنین، هر نسل از محصولات دارای تراکم بالاتری از رابط های پرسرعت هستند. به عنوان مثال، یکی از نسخه های خانواده جدید دارای 32 پورت 800G است که دو برابر 16 پورت در نسل گذشته است.

همچنین، همانطور که انتظار می رود، محصولات جدید نیز “سبزتر” هستند زیرا انرژی کمتری مصرف می کنند. در طی یک دوره مقدماتی، Arista برآورد کرد که مشتریان باید بین 20 تا 40 درصد کاهش قدرت را مشاهده کنند که با توجه به منحنی قدرت تاریخی سیلیکون جدید منطقی به نظر می رسد. در واقع، صرفه جویی در مصرف برق ممکن است بهتر از این باشد، زیرا Arista فرض می کرد که ردپای شبکه پس از مهاجرت به محصولات جدید مشابه خواهد بود، اما مشتریان می توانند با توجه به تراکم بالاتر، شاهد ادغام سوئیچ ها باشند.

اتصال خوشه محاسباتی جایگزین

در این سرعت ها، محصولات جدید می توانند سوئیچ های InfiniBand را برای اتصال خوشه محاسباتی جایگزین کنند. این روندی است که من سال‌ها انتظارش را داشتم، زیرا کار کردن با این پروتکل‌های خاص دشوار است. اترنت استاندارد اکثر شبکه بوده است، اما الزامات سرعت و تأخیر برای اتصال خوشه محاسباتی را ندارد. تأخیر اترنت راه طولانی را طی کرده است و در 800G، سرعت دیگر نباید مشکلی باشد. بسیاری از موارد استفاده با کارایی بالا، مانند ML/AI، از InfiniBand برای اتصال در کلاستر استفاده می کنند اما سپس از اترنت برای اتصال به شبکه گسترده تر استفاده می کنند. این باعث ایجاد مشکلات ترجمه پروتکل و ایجاد تأخیر غیر ضروری می شود. همچنین، پیکربندی و مدیریت InfiniBand بسیار پیچیده تر از اترنت است. دلیلی وجود دارد که اترنت به عنوان “یک پروتکل برای حاکمیت” همه آنها برای اتصال به شبکه برنده شد. خارج از موارد استفاده خاص، مانند محاسبات خوشه ای، اترنت اکنون در همه جا مستقر شده است. این سوئیچ های جدید می توانند به متخصصان شبکه کمک کنند تا یک شبکه انتها به انتها بر روی یک پروتکل واحد بسازند. بدیهی است که این انتقال فوری نخواهد بود، اما مدتی است که هیچ رشدی در InfiniBand وجود نداشته است و با توجه به اینکه اترنت یک جایگزین مناسب است، جایگزینی آن باید تسریع شود.

برای Arista، این نسخه با استراتژی کلی آن سازگار است. سوئیچ‌های جدید، مانند همه محصولات Arista، سیستم عامل EOS خود را اجرا می‌کنند و از مجموعه ویژگی‌های ثابتی اطمینان می‌دهند که توسعه شبکه خود را برای سازمان‌ها آسان‌تر می‌کند. در حالی که میراث آریستا مرکز داده و مقیاس فوق العاده است، همچنان به گسترش ردپای خود در این محیط ها ادامه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *