توسعه یک میلیارد دلاری گاز اطلس

در اخبار بازار گاز آمده است که مداخله گازی دولت فدرال، توسعه یک میلیارد دلاری اطلس در کوئینزلند را در معرض خطر قرار می دهد. در آگوست 2022، Senex اعلام کرد که قصد دارد توسعه گاز طبیعی اطلس و روما شمال خود را در حوضه سورات کوئینزلند گسترش دهد که بیش از 200 میلیون دلار را به مشاغل محلی و مناطق منطقه ای اختصاص می دهد و در عین حال صدها شغل جدید منطقه ای کوئینزلند ایجاد می کند و تامین انرژی قابل اطمینان تر را امکان پذیر می کند.

سرمایه گذاری در صنعت گاز

قوانین جدید تصویب شده توسط دولت آلبانی که می تواند به طور خودسرانه بازده سرمایه گذاری را برای تولیدکنندگان گاز دیکته کند، طرح سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری Senex Energy برای آوردن گاز جدید به بازار ساحل شرقی را به خطر می اندازد.

این منجر به کاهش گاز، کمبود برق، مشاغل کمتر و جوامع منطقه‌ای ضعیف‌تر می‌شود که به بخش منابع متکی هستند.

در آگوست 2022، Senex اعلام کرد که قصد دارد توسعه گاز طبیعی اطلس و روما شمال خود را در حوضه سورات کوئینزلند گسترش دهد که بیش از 200 میلیون دلار را به مشاغل محلی و مناطق منطقه ای اختصاص می دهد و در عین حال صدها شغل جدید منطقه ای کوئینزلند ایجاد می کند و تامین انرژی قابل اطمینان تر را ممکن می کند.

توسعه تولید سالانه Senex

این توسعه برنامه‌ریزی کرد تا تولید سالانه Senex را به 60 پتاجول (PJ) در سال افزایش دهد که بیش از 10 درصد تقاضای گاز سالانه سواحل شرقی، حدود 40 درصد تقاضای سالانه گاز کوئینزلند و معادل برق مصرفی بیش از 2.7 میلیون نفر را نشان می‌دهد. خانه ها

در سپتامبر 2022، Senex فرآیند ابراز علاقه (EOI) را برای حمایت از بازار داخلی برای تامین گاز از سرمایه گذاری جدید اطلس Senex از سال 2024 تا 2039 آغاز کرد.

Senex متعاقباً پیشنهاداتی دریافت کرد که بیش از پنج بار در سال‌های اولیه عرضه، اشتراک عرضه موجود را بیش از حد مجاز می‌کرد و با علاقه زیاد تا سال 2039 ادامه یافت.

در حالی که Senex به تعامل با این مشتریان ادامه می دهد، این قوانین جدید قرارداد با اطمینان را غیرممکن کرده است و این سرمایه گذاری و در نتیجه تامین گاز جدید برای خانه ها و صنعت را در معرض خطر قرار می دهد.

قراردادهای اجرایی Senex

یان دیویس، مدیر اجرایی Senex گفت که این شرکت به تعهدات موجود در قبال مشتریان پایبند خواهد بود، اما با توجه به قوانین جدید، امکان نهایی کردن هیچ قرارداد گازی جدید وجود ندارد.

«تا زمانی که محدوده اقدامات آتی دولت را تحت قوانین رفتاری که هنوز توسعه نیافته است و پتانسیل اعمال گذشته نگر اقدامات، از جمله شکستن قراردادهای توافق شده را ندانیم، عاقلانه است که همه سرمایه گذاری ها را بررسی کنیم.

«در حالی که Senex از اقداماتی برای تسکین خانواده ها و مشاغل استرالیایی از افزایش قیمت انرژی حمایت می کند، این قانون بسیار فراتر رفته و اکنون منطق تجاری برای سرمایه گذاری در پروژه های تامین گاز آینده را به چالش می کشد زیرا اکنون می توان شرکت را ملزم به پذیرش بازده دلخواه تعیین شده توسط دیگران و پس از انجام سرمایه گذاری.

“کنترل قیمت ها باعث افزایش تقاضا می شود، اما هیچ کاری برای افزایش عرضه نمی کند – وضعیتی که تنها می تواند منجر به عواقب ناخواسته ای شود که نیاز به مداخله بیشتر دارد، به طور بالقوه شامل سهمیه بندی انرژی و شکستن قراردادهای صادرات LNG.

عرضه گاز به بازار ساحل شرقی

این قانون این پتانسیل را دارد که عرضه گاز به بازار ساحل شرقی را خفه کند و نقش اساسی گاز طبیعی را در انتقال انرژی ایفا کند تا تامین برق مطمئن برای خانه ها و مشاغل را فراهم کند.

«این واقعیت که فرآیند EOI ما به شدت با پیشنهادات رضایت بخش برای بیش از 200 پتاجول عرضه گاز جدید در قراردادهای 15 ساله بیش از حد مورد استفاده قرار گرفت، نشان می دهد که بازار به شدت به عرضه اضافی نیاز دارد که توسط این بازارهای نابخردانه در معرض خطر قرار خواهد گرفت. اقدامات کنترلی،” مدیر عامل Senex آقای دیویس گفت.

Senex موارد عمده سرمایه گذاری را برای توسعه خود، از جمله استخدام برای 70 نقش و بیش از 300 شغل پیمانکاری در طول ساخت و ساز، به حالت تعلیق درآورده است، تا اینکه در انتظار نتیجه فرآیند مشاوره که در 7 فوریه 2023 به پایان می رسد.

منبع: iroilmarket

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.